Paykasa, ön ödemeli bir sanal karttır. İngiltere merkezli döviz cinsi euro olan Paykasa kart, binlerce kişi tarafından kullanılmaktadır. Online alışverişlerde güvenle kullanılan sanal kart, alışveriş sitelerinde ve binlerce oyun sitesinde rahatlıkla kullanılabilir.

Paykasa Kart, ön ödemeli sanal bir kart olup birçok sitede alışverişler için kullanılabilir. Paykasa ile kullanıcılar güvenli bir şekilde ödemelerini yapabilir ve hızlı bir şekilde işlemlerini halledebilirler. Paykasa kartın üzerinde 16 haneden oluşan bir kod bulunmaktadır. Kullanıcılar alışverişlerini tamamladıktan sonra 16 haneli kodu istenilen bölüme yazarak ödemelerini hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirler.

Paykasa kartlar tek kullanımlıktır. Bu yüzden kartın çalınması ya da kaybolması gibi durumlar söz konusu değildir. Kolay kullanımı sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilen sanal kart, kredi bilgilerinizi girmeden alışveriş yapabilmenize olanak sağlar ve bilgilerinizi 3.kişilerle paylaşmaz. Paykasa kartlar birçok site ve satış noktalarında Euro kuru üzerinden satılmaktadır. 10 Euro’dan 5000 Euro’ya kadar birçok alternatif mevcuttur. Kişiler ihtiyaçlarına göre hangi miktarda Paykasa kart istiyorsa onu satın alabilir. Payksasa kartı satın almadan önce değişen kur miktarlarını kontrol etmek ve ona göre satın alma işlemini gerçekleştirmek gerekir. Paykasa kart, sitelerde ödemeler haricinde Paykasa bozum ve alım satım gibi işlemlere de olanak veren bir karttır.

Paykasa Bozum Nedir?

Paykasa kart, kullanıcılarına çeşitli avantajlar sağlayan ve bu nedenle çoğu kişi tarafından tercih edilen bir sanal karttır. Sanal karttan ödeme yapıldıktan sonra geriye kalan para nakit paraya çevrilebilir. Paykasa bozum olarak adlandırılan bu işlem çok kısa sürede gerçekleşmektedir. Paykasa bozdurma işlemi kartın satın alınan yer ile irtibata geçilmesi ile mümkündür. Örneğin, bir İnternet sitesi aracılığı ile Paykasa kart satın alınmış ise o sitenin adresine girerek canlı sohbet sekmesinden bilgilerin verilmesi yeterlidir.

Kısa süre içerisinde sizin vermiş olduğunuz kart bilgilerine paranız aktarılacaktır. Bakiyeler o günkü Euro kuru baz alınarak hesaplanır ve size de o şekilde aktarma işlemi yapılır. Paykasa kart satın alan ve sonrasında kullanmayan kişiler de yine Paykasa kartın içindeki bakiyeyi nakit paraya çevirebilir. Kartın içinde bulunan bakiye miktarı bittikten sonra kart tekrar kullanılamaz. Bu yüzden karta tekrar bakiye yükleme gibi işlemler yapılamaz. Tekrar Payksa kartı kullanmak isteyen kişiler kart satın almalıdır. 18 yaş üzeri herkes Paykasa karta sahip olabilir ve bu kart için banka hesabının olmasına gerek yoktur.