İnsanlar internete hem bilgisayar hem de mobil cihazlardan rahatlıkla erişim yapabiliyor olmaları istedikleri yere ulaşmalarını kolaylaştırmaktadır. İnternet sayesinde insanlar dünyanın neresinde olursa olsun istedikleri ürünleri satın alabilmektedir. Online alışveriş sitelerinden düzenli olarak alışveriş yapan ya da online oyun sitelerine üyelikleri bulunan kişiler güvenli ödeme seçeneklerini kullanmaya çalışıyorlar.

Bu aşamada online alışveriş ve oyun sitelerinde kullanılan en güvenilir ön ödeme kart sitemlerinin başında Paykasa gelmektedir. Paykasa nasıl kullanılır? Öncelikle Paykasa sitesine giriş yaparak kullanıcı hesabı oluşturularak Paykasa kart sahibi olmak gerekir. Hesap oluşturduğunuzda size 16 haneli kart numarası verilecektir. Paykasa kart limitleri 10 Euro ile 1000 Euro arasında değişmektedir. Yapacağınız işlem miktarına göre Paykasa limitini kendiniz belirleyebilir ve uygun kart sahibi olabilirsiniz.

Kart Kullanımı

Paykasa kartları Euro para birimi üzerinden yatırım kabul etmektedir. Kartınızı aldıktan sonra Euro kur artışında sizin de paranız artmış olur. Almış olduğunuz Paykasa kartını kullanabilmek için her kart sahibine 16 haneli PİN kodu verilmektedir. PİN kodunu alabilmek için, Paykasa sitesi müşteri temsilcisi bölümünden online görüşme yapmanız gerekir. Görüşme yapabilmek için kullanıcıdan İsim, soy isim ve telefon numarası ve e-posta bilgileri istenmektedir.

Müşteri hizmetleri temsilcisi kart sahibi ile irtibat kurar ve temsilciden hesap numarasını talep ederek alabilirsiniz. Online sitelerde yapacağınız ödeme işlemleri ile ilgili kart numarası bölümüne size verilen kart numarasını yazarak ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yapacağınız ödeme işlemleri için ödenecek miktarın kartınız limitinden fazla olmaması gerekir. Kart limitine göre istediğiniz zaman para yüklemesi yapabilirsiniz.

Paykasa İşlemleri

Paykasa ön ödeme kartları genellikle online oyun sitelerine üyeliği bulunan kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Online oyun siteleri farklı ülkelerden yayın yaptıkları için insanlar banka hesaplarının güvenliğini sağlamak için ödemelerini Paykasa ön ödemeli kartı ile yapmaktadır. Paykasa online sitelerde yapılacak olan ödeme işlemlerinin hem hızlı hem de başarılı bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Online oyun sitelerinde para kazanan kişiler yine kazandıkları paralarını Paykasa ön ödemeli kartlarına yapabiliyorlar.

Paykasa sahibi olduğunuzda ilk alışınızda karta yükletmiş olduğunuz limiti kullanabilir ya da banka hesabınızdan Paykasa hesabınıza havale yaparak kendiniz karta yükleme yapabilirsiniz. Limitli kartlarla online alışveriş sitelerinde işlem yapmanız yaşanabilecek çeşitli bilgi hırsızlığı olaylarının önlemeye yöneliktir. Oyun sitelerinden yapılan para çekme işlemlerinde de Paykasa hesabınıza gelen paranızı kartınız ile çekebilir ya da Paykasa kartınızdan, banka hesabınıza, kredi kartınıza gönderme yapabilirsiniz.